کویر مرنجاب

کویر مرنجاب

تهران به کویر مرنجاب

۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۰

صبح روز پنجشنبه از تهران  پس از خوردن صبحانه به سمت کاشان راه افتادیم. از آنجایی که سفر ما در انتهای فصل تابستان بود، با گرمای شدیدی در مسیر روبرو نشدیم. اما در صورتی که در فصل گرم سال سفر کنید قطعا در راه پخته خواهید شد! 

در نزدیکی قم به حوض سلطان سر زدیم ولی متاسفانه به دلیل بهره‌برداری خصوصی اجازه ورود ما را به این منطقه ندادند. در هنگام ظهر به کاشان رسیدیم و ناهار خوردیم. بعد از آن به مسیر خود به سمت کویر مرنجاب ادامه دادیم. جاده خاکی بعد از کاشان را حدود ۴۵ دقیقه ادامه دادیم تا به کویر رسیدیم. در این مسیر خاکی باید توجه کنید که گاها با چندراه مواجه میشوید که باید مسیر اصلی را پیدا کنید. پس بهتر است با یک آشنا به کویر مرنجاب بروید. جاده خاکی و شنی در این مسیر مناسب سواری هست و میتوان با کمی رعایت،‌از وسیله نقلیه شخصی استفاده کرد. 

پس از گردش در کاروانسرا و عکس گرفتن با شترها،‌ قبل از غروب آفتاب در محلی مناسب کمپ کردیم و شب را در همان محل سپری کردیم و در کنار آتش جوجه درست کردیم. نصفه شب هوا سرد شد و اگر کیسه خواب نداشتیم یخ میزدیم! صبح با طلوع آفتاب از خواب بیدار شدیم و با گشت و گذار در رمل‌های شن تفریح کردیم. ظهر هوا گرمتر میشد برای همین پیش از رسیدن خورشید به سقف آسمان کویر را ترک کردیم و به سمت تهران بازگشتیم. عصر روز جمعه به تهران رسیدیم

نظرات کاربران