معرفی کتاب: خانه‌به‌دوشی، یک راهنمای نامعمول برای سفر طولانی به دور جهان

معرفی کتاب: خانه‌به‌دوشی، یک راهنمای نامعمول برای سفر طولانی به دور جهان

کتاب خانه‌به‌دوشی، یک راهنمای نامعمول برای سفر طولانی به دور جهانیک کتاب کوچک ۲۰۰ صفحه‌ای از تجربه‌ی سفر طولانی‌مدت است. رالف پاتز نویسنده‌ی کتاب تجربه‌ی سفر طولانی‌مدت خود را در ۱۱ فصل کتاب با دیگران به اشتراک می‌گذارد و در هر فصل یکی از جنبه‌های این نوع سفر را معرفی می‌کند

خانه‌به‌دوشی، یک راهنمای نامعمول برای سفر طولانی مدت یکی از معروف‌ترین کتاب‌هایی است که به بیان نکته‌های مهمی از سفر طولانی‌مدت می‌پردازد.

۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۸

مشخصات کتاب

نام انگلیسی: Vagabonding: An Uncommon Guide to the Art of Long-Term World Travel

نام فارسی: خانه‌به‌دوشی، یک راهنمای نامعمول برای سفر طولانی مدت

نویسنده: رالف پاتس

سال انتشار: ۲۰۰۲

در این کتاب شما با یک مسافر همیشگی باتجربه روبرو هستید که بیشتر زندگی خود را در سفر است. او در ۱۱ فصل توصیه‌هایی را ارائه می‌کند که هنگام سفر طولانی مدت به کار می‌آید. کتاب حدود ۲۰۰ صفحه مطلب دارد و در هر فصل یک جنبه از سفر طولانی مدت را معرفی می‌کند. بعضی نظرات منفی در مورد کتاب متوجه کمبود مطالب اصلی کتاب و نقل قول و آدرس‌دهی‌های بی‌شمار کتاب است که بخش زیادی از کتاب را تشکیل می‌دهد. در واقع بدون این مطالب کتاب خانه‌به‌دوشی به یک کتابچه‌ی کوچک جیبی تغییر خواهد داد. اما چیزی که مهم‌است از نظر کسانی که کتاب را مطالعه کرده‌اند، نگرش نویسنده در مورد یک سفر دائمی و ایجاد حس‌وحالی است که انگیزه‌ی مضاعفی برای مسافران این‌چنینی تولید می‌کند. به عنوان مثال قسمتی از کتاب (مقدمه‌ی فصل ۵) را بخوانید:

بودیست‌ها اعتقاد دارند که ما هر روز به گونه‌ای زندگی می‌کنیم که گویی در داخل پوسته‌ی یک تخم‌مرغ هستیم. مانند جوجه‌ی به دنیا نیامده که سرنخ‌های کمی از چیستی و چگونگی زندگی دارد، اکثر ما نیز در مورد دنیای بزرگ‌تری که ما را احاطه کرده‌است فهم مبهمی داریم. … ما می‌توانیم این پوسته را بشکنیم و وارد دنیای جدید شویم.

… با کنار گذاشتن روتین‌های زندگی رومزه و فرضیاتی که از خانه داریم  خود را در یک پارادایم بسیار بزرگ‌تر و بدون محدودیت‌تر می‌یابیم.

درباره‌ی نویسنده:

رالف پاتز یک مسافر همیشگی است که در ۶۰ کشور جهان دیده شده است و همواره در سفر است. گاهی او بدون حتی یک چمدان یا کوله‌پشتی مجهز هفته‌ها در سفر دیده شده است.

بعضی از نظرات خوانندگان در مورد این کتاب:

- این کتاب به سادگی در لیست ۱۰ کتابی که بیشترین تاثیر را در زندگی من داشته‌اند مانده است. زیرا به طور مشخص یک سفر طولانی مدت می‌تواند زندگی شما را برای همیشه دچار تحول کند. این کتاب نشان می‌دهد چطور به سفر بریم. نه یک بار بلکه برای همه‌ی زندگی.

- من نتوانستم دست از خواندن این کتاب بکشم. این کتاب یک آیین سفر است. توصیه‌های کاربردی در این کتاب شما را متقاعد می‌کند که به یک سفر بدون انتها بروید. همه‌ی زندگی را سفر کنید.

- این کتاب برای کسانی که به دنبال یک سفر طولانی‌مدت هستند یک ضرورت است.

نظرات کاربران