معرفی کتاب: وحشی، از گمشده تا پیدا شده در مسیر پاسفیک کرست

معرفی کتاب: وحشی، از گمشده تا پیدا شده در مسیر پاسفیک کرست

شریل استرید، نویسنده‌ی کتاب زندگی خود را تالیف کرده است. در ۲۶ سالگی مادر خود را از دست می‌دهد، در سال‌های بعد خانواده دچار مشکلاتی می‌شود و شریل از نظر روحی در شرایط بسیار ناپایداری قرار می‌گیرد. به صورت اتفاقی با یک کتاب آشنا می‌شود که یک مسیر پیاده‌روی ۱۰۰۰ مایلی را معرفی می‌کند و تصمیم می‌گیرد این سفر را انجام دهد.

کتابwild که با عنوان وحشی، از گمشده تا پیدا شده در مسیر پاسفیک کرست در ایران ترجمه شده است، سرگذشت زندگی یک دحتر ۲۶ ساله است که در مسیر یک پیاده‌روی طولانی رقم می‌خورد.

۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۹

مشخصات کتاب

نام انگلیسی: Wild: From Lost to Found on the Pacific Crest Trail

نام فارسی: وحشی، از گمشده تا پیدا شده در مسیر پاسفیک کرست

نویسنده: شریل استرید

سال انتشار: ۲۰۱۳

شاید این کتاب، یک کتاب مورد علاقه برای عاشقان سفر نباشد. بیشتر یک رمان از زندگی واقعی یک نفر است که در طول یک سفر دچار خودشناسی و تحول می‌شود. اما از این نظر که یک تجربه‌ی واقعی و ملموس از تاثیر سفر بر شناخت از زندگی است اثری قابل توجه است. این کتاب مدت‌های متمادی در فهرست پرفروش‌ترین‌های آمریکا قرار داشت و به زبان‌های مختلف ترجمه شد.

داستان کتاب وحشی، سرگذشت دختری است که در ۲۲ سالگی مادرش را از دست می‌دهد و زندگی او به تدریج دچار اتفاقات ناگواری می‌شود. اتفاقات و تصمیمات نادرستی که شریل استرید با صداقت در کتاب خود به آن‌ها اشاره می‌کند.

داستان سفر از آن‌جایی شروع می‌شود که شریل به طور اتفاقی به یک کتاب  برخورد می‌کند که یک مسیر پیاده‌روی ۱۰۰۰ مایلی را معرفی می‌کند. جزئیات بیشتری از این کتاب را می‌توانید در کافه کتاب مطالعه کنید:

تصمیم به قدم گذاشتن در چنین راه دشوار و طولانی – بیش از ۱۰۰۰ مایل از کالیفرنیای جنوبی، تا پل خدایان در مرز اورگان در واشنگتن. این مسیر زیبا کل طول وست کاوست (west coast) را، از کانادا تا مکزیک، در بر می‌گیرد. با توجه به سازمان پسیفیک کرست، این مسیر، ناهموار، دورافتاده و در بخشی نقاط خطرناک است که به راحتی نمی‌توان از آن عبور کرد – برای یک دختر جوان که تا به حال تجربه پیاده‌روی یا حتی تنهایی پیک نیک رفتن را هم نداشته، اراده و قدرت شرل را نشان می‌دهد و همچنین به ما نشان می‌دهد که پس ما هم می‌توانیم! پس همه چیز فقط به خواست آدم بر می‌گردد، که حاضری برای نجات خودت تا کجا پیش بروی؟

درباره‌ی نویسنده:

شریل استرید نویسنده‌ی آمریکایی است که کتاب‌هایش به ۴۰ زبان ترجمه شده‌اند. کتاب وحشی مدت‌ها در صدر پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز قرار داشت. زندگی شخصی شریل استرید تا جوانی دستخوش اتفاقات ناگوار بود. در ۱۳ سالگی او مجبور شد با مادر و ناپدری خود در خانه‌ای زندگی کند که فاقد امکانات اولیه بود. در ۲۰ تا ۳۰ سالگی همزمان با سفرهایی که داشت در مشاغل مختلفی کار کرد.

بعضی از نظرات در مورد این کتاب:

- جذاب و تماشایی … یک پیروزی ادبی و انسانی

- زبان استرید به قدری قاطع، شفاف و قانع‌کننده است که شما داغی بیابان، سرمای یخ‌های کوه‌ها و قدرت نفس‌گیر یک زن قابل توجه در مسیر خودشناسی را حس می‌کنید.

-

 

نظرات کاربران