معرفی کتاب: Down Under: Travels in a Sunburned Country

معرفی کتاب: Down Under: Travels in a Sunburned Country

بیل برایسون در کتاب Down Under: Travels in a Sunburned Country سفر خود را به استرالیا شرح می‌دهد. گفتگوهای او با مردم در مورد جغرافیا، تاریخ، گیاهان و حیوانات عجیب در این کتاب گنجانده شده است.

کتاب Down Under: Travels in a Sunburned Country یک سفرنامه به استرالیاست که توسط نویسنده‌ی سفر معروف، بیل برایسون نوشته شده است

۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۸

مشخصات کتاب

نام انگلیسی: Down Under: Travels in a Sunburned Country

نام فارسی: ترجمه نشده است

نویسنده: بیل برایسون

سال انتشار: ۲۰۰۰

قسمتی از متن کتاب را ببینید:

وقتی که به Echo Point برگشتم چشم‌اندازی بی‌همانند بود. زمینی گسترده از جنگل‌های سرسبز  … که با سکوتی بزرگ و قاطع پر شده بود. آسمان آبی و بدون ابر بود. حتی ساعت نه صبح می‌شد بگویی هوا بسیار گرم است. من حدود نود دقیقه در امتداد صخره‌ها قدم زدم و از زوایای مختلف از منظره لذت بردم. نگاهی به آبشار کاتومبا و طاقچه‌های سنگی ایستاده معروف به سه خواهر داشتم. و در نهایت کاملاً راضی و خشنود به سوی شهر برای قهوه قدم زدم.

درباره‌ی نویسنده: بیل برایسون یک نویسنده‌ی کتاب‌های سفر آمریکایی است. عمده شهرت وی در ایران به خاطر ترجمه‌ی کتاب معروف او، «تاریخچه‌ی کوتاه تقریباً همه چیز»است. اما نوشته‌های او در مورد سفر نیز بسیار زیاد هستند و کمتر در ایران شناخته شده‌اند. کتاب معروف دیگر او به نام A Walk in the Woods: Rediscovering America on the Appalachian Trail در مورد سفر او در مسیر معروف Appalachian Trail است. از روی این کتاب فیلمی هم ساخته شده است.

بعضی از نظرات در مورد این کتاب:

- تلفیقی از تاریخ، سفرنامه، و ماجراهای شخصی نویسنده است.همه‌ی این‌ها در طول کتاب با شوخ‌طبعی جدی نویسنده یکجا جمع شده است. {برایسون} در طول سفرهایش به‌گونه‌ای موضوعات مورد علاقه را شرح می‌دهد که آرزو دارم کاش همراه او آن‌ها را دیده بودم.

- توانایی برایسون در به‌هم‌پیوستن اطلاعات تحقیقی و توضیحات عالی او همراه با شوخ‌طبعی کافی، دوباره در این کتاب نشان داده شده است.

نظرات کاربران