تهران به بندر انزلی از جاده اسالم-خلخال

تهران به بندر انزلی از جاده اسالم-خلخال

سفر تابستانی از جاده اسالم-خلخال به بندر انزلی

3 روزه

جاده اسالم به خلخال یکی از جاده های زیبای ایران است که در مواقعی با ابر پوشیده می شود و کوه های سرسبز و پوشیده از گل دارد

از تهران به سمت قزوین حرکت کردیم. به دلیل کوتاهی سفر و برنامه ریزی برای 2 شب و 3 روز در سفر بودن در قزوین توقف نکردیم. هرچند شهر قزوين  دیدنی های زیادی دارد. سپس از جاده قزوین به زنجان  مسیر را ادامه دادیم. با توجه به آزادراه بودن این مسیر، ابتدای مسیر با سرعت حرکت کردیم. از زنجان به سمت اردیبل حرکت کردیم. تقریبا در نیمه راه زنجان اردبیل جاده فرعی خلخال  شروع می شود که راه را از شمال به سمت شرق کج می کند. زیبایی های مسیر از همان ابتدا خود را نشان می دهد. مسیر اسالم  به خلخال در ساعاتی پوشیده از ابر است و به دلیل ارتفاع زیاد، هوا در فصل تابستان خنکی مطبوعی دارد. کوه ها پوشیده از طبیعت سبزی است که نزدیک شدن به حال و هوای مرطوب و سرسبز شمال را نوید می دهد.

برای کسانی که به انواع کباب و جوجه علاقه دارند یکی از بهترین کباب های ایران در بالای کوه های این مسیر یافت می شود که با قیمت مناسب و کیفیت بسیار خوب گوشت در اختیار آن ها قرار می گیرد. این جاده فرعی های بسیار زیبایی دارد که هر کدام منحصر به فرد است و به اطراف یک روستا ختم می شود. می توان از این مسیر به سمت تالش هم حرکت کرد. سفر ما به سمت انزلی برای رفتن به آکواریوم انزلی بود. بنابراین مستقیم به سمت بندرانزلي  رفتیم. شب را در انزلی اقامت داشتیم.از نظر تعداد اقامت گاه ها بندر انزلی هیچ گونه کمبودی ندارد. فردای روز اول سفر برای دیدن تالاب انزلی یک قایق کرایه کردیم و تالاب را گشتیم. هرچند قسمتی از تالاب هنوز زیبایی های حاصل از رشد نیلوفرها را به خودش ندیده بود.

روز دوم را با حرکت به سمت منطقه آزاد انزلی و بازدید از آکواریوم بزرگ انزلی ادامه دادیم. گستردگی و زیبایی ماهیان آکواریوم ما را چند ساعتی در آن منطقه نگه داشت.

روز سوم را به سمت اسالم حرکت کردیم و گاه گاه در طول مسیر توقف کردیم تا آخرین نفس ها را در هوای بسیار عالی آنجا داشته باشیم. سپس دوباره به سمت جاده اسالم خلخال رفتیم و آخرین ناهار سفر را در کوه های سرسبز خوردیم. به سمت تهران حرکت کردیم و شب به تهران رسیدیم.


نظرات کاربران