سفر به کندوان

سفر به کندوان

سفر به روستای باستانی کندوان

1 روزه

کندوان یک روستای قدیمی در آذربایجان شرقی است که جزو آثار ملی ثبت شده می‌باشد. در این روستا خانه‌های قدیمی و کاه‌گلی در دل کوه ساخته شده‌اند.

از تبريز که به سمت جنوب غربی حرکت کنیم بعد از کمتر از نیم ساعت به جاده‌ای فرعی می‌رسیم که به سمت اسكو می‌رود. بعد از حدود ۱۰ دقیقه رانندگی در این جاده به اسكو می‌رسیم. یک نوع نان خشک معروف سوغاتی این شهرستان است. روستای قدیمی کندوان از روستاهای این شهرستان می‌باشد. جاده‌ای که از اسكو به کندوان می‌رود از اسفنجان و کهنمو می‌گذرد. زندگی مردمان این نواحی با کشاورزی و باعداری و صنایع دستی می‌گذرد. در طول مسیر می‌توانید فروشنده‌های گردو را ببینید که در کنار جاده و کنار باغ‌های خود منتظر خریداران هستند. بعد از گذشتن از کهنمو به ورودی روستای کندوان می‌رسیم. این روستا جزو میراث ملی ثبت شده است. برای کسانی که به مکان‌های قدیمی علاقه دارند و به دیدن نوع زندگی اقوام قدیمی علاقه‌مند هستند دیدن خانه‌های کاهگلی و خانه‌های غاری درون کوه تجربه‌ای زنده از گذشته است. خانه‌هایی که به شکل کندو درون کوه حفر شده اند.

در کندوان می‌توانید صنایع دستی مانند کیف و گلیم را ببینید که توسط مردم تولید می‌شود و به فروش می‌رسد. از خانه‌های قدیمی بازدید کنید و ساعتی را مهمان روستاییانی باشید که کسب و کارشان پذیرایی از گردشگران است.

سفر از تبريز به کندوان تنها یک ساعت وقت می‌گیرد و برای یک بازدید یک روزه مناسب است.

نمایی از یک خانه گلی در کندوان - thumbnail

نظرات کاربران