کوه اژدها، رودخانه حبله‌رود

کوه اژدها، رودخانه حبله‌رود

کوه اژدها و رودخانه حبله‌رود از دیدنی‌های شهر گرمسار

از تهران 1 روزه

کوه اژدها، رودخانه‌ حبله‌رود، کاروانسرای شاه عباسی و غار نمکی از دیدنی‌های گرمسار یکی از بهترین مقصدها برای سفرهای نزدیک تهران است.

صبح روز جمعه از تهران به سمت گرمسار راه افتادیم. گرمسار به تهران خیلی نزدیکه و ما تصمیم گرفتیم یک روز از صبح تا شب رو بریم گرمسار و از طبیعتش استفاده کنیم. گرمسار جاییه که خیلیا فکر میکنن بیابونه یا در بهترین حالت چندتا تپه‌‌ی بی آب و علف داره. اما ما میدونستیم اینطور نیست واسه همین یه سفر یک روزه راه انداختیم تا با دوستامون بریم گرمسار!

اولین مقصدمون کوه اژدها بود. از این کوه عکس‌های زیادی هست که واقعا جذابه ولی اگه خیلی به طبیعت علاقه نداشته باشین احتمالا دیدن این کوه از نزدیک هم خیلی براتون جذاب نباشه. ما توی فصل پاییز این سفر رو رفتیم و چون هوا آفتابی بود خیلی همه چی متعادل شده بود و کیف میکردیم! ظاهرا یه افسانه هم هست که میگه نقش اژدها روی کوه به خاطر نبرد رستم با اژدها بوده. رستم اژدها رو شکست میده و پرتش میکنه روی کوه! رد اژدها روی کوه میمونه!

صبحونه رو نزدیکی کوه اژدها خوردیم. وسایل رو خودمون تهیه کرده بودیم و کنار کوه نیمرو پختیم و با بقیه مخلفات حسابی شکممون رو پر کردیم!

بعد از اون به سمت حبله‌رود راهی شدیم. متاسفانه با وجود زیبایی‌های زیاد این منطقه از لحاظ اقلیمی، انگار هیچکس به این مناطق اهمیتی نمیده و اصلا به بعد توریستی قضیه نگاه نمیکنه. حبله رود رو کمتر کسی هست که بشناسه. حتی وقتی از محلی‌ها میپرسی حبله رود از کدوم وره، انگار خودشون باور ندارن که یه عده ممکنه برای دیدن این رودخونه اومده باشن گرمسار! ما ولی رفتیم و کنار رودخونه اتراق کردیم و چند ساعتی رو همونجا موندیم. جوجه تهیه کرده بودیم و اونجا مشغول باد زدن جوجه‌ها شدیم و حسابی از خجالت شکممون باز دوباره در اومدیم!

بعد از ناهار رفتیم به سمت غار نمکی گرمسار رفتیم. قبل از رسیدن به غار حدود 15 دقیقه‌ی آخر جاده خاکی بود. و اینکه جاده هم خلوت بود. ما از غار نمکی دیدن کردیم و لذت بردیم. بعد از استراحت و کمی کنجکاوی و قدم زدن توی طبیعت اطراف غار نمکی و دیدن دریاچه نمک گرمسار که همون اطراف غار بود، به سمت ماشین برگشتیم. شب همان روز در خانه در تهران بودیم.

کاروانسرای شاه عباسی - thumbnail
رودخانه حبله‌رود - thumbnail
غار نمکی - thumbnail
غار نمکی - thumbnail

نظرات کاربران